Avokati i Popullit mesazh ngushëllimi familjes Skura

BALKANWEB       22/01/2013 

igli-totozaniTIRANË-Avokati i Popullit i shprehu sot ngushëllime familjes Skura, për humbjen e Shefit të Krimeve Musa Skura, i cili ra në krye të detyrës, në rrethin e Matit.

“Avokati i Popullit dhe institucioni që ai drejton, në këto momente të dhimbjes, janë me mendje dhe me zemër pranë familjarëve dhe të afërmve të shefit Skura, bashkëshortes zonjës Skura dhe tre djemve të tij”, shkruan mesazhi.

Avokati i Popullit shprehu gjithashtu solidaritetin dhe mbështetjen maksimale ndaj forcave të rendit, të cilat për të mbrojtur jetën e qytetarëve ju duhet të përballen çdo ditë me krimin dhe rrezikun.

Komisar Skura u plagos në përmbushje të misionit të tij fisnik gjatë një operacioni për arrestimin e disa të kërkuarve pasditen e 13 janarit.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s